


| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Non-Compliant |
| Schedule B | 8541300080 |
| Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM | 500 µA |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 800 V |
| On-State Voltage | 1.65 V |
| On-State Current | 8 A |
| Hold Current | 25 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 72 A |
| Packaging | Reel |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 700 mV |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 10 mA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
